На 09.07.2022 во 17.50 часот во СВР Скопје е пријавено дека во дом во нас.Драчево во кој живеела, пронајдена е почината С.И. (48) од Скопје, која имала здравствени проблеми.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство.

Увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.