Снимена е од папараците во 2010 година за време на нејзиниот летен одмор на островот Крк на Јадранско Море, а сликата сега „исплива“ на виделина, можеби од сините морски длабочини? Иако сликата не е многу јасна, таа без дилема – е вистински хит!

Општо познато е дека премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, има син со својата сопруга Милица, а по подолго време умее и јавно да зборува на оваа тема. Ана во 2017 година стана првата жена премиер на Србија, а нејзината партнерка Милица Ѓурѓиќ е докторка со која живее во истополов брак. Многумина на Ана ѝ забележуваат на нејзиниот начин на облекување кој повеќе влече кон машката гардероба, па така речиси никогаш нема да ја видите во фустан. На оваа главна фотографија е Ана на плажа, и е фатена од папараците во 2010 година, за време на нејзиниот летен одмор на островот Крк на Јадранско Море. Иако сликата не е многу јасна, таа е вистински хит на интернет!

(Ана со својата партнерка-сопруга, живее во среќен истополов брак)

Премиерката на Србија често ги поминува своите годишни одмори на Крк, каде што има и семејна куќа. Тогаш Ана беше и гостинка на конференцијата „World minds”, каде што одговори и на бројни приватни прашања поставени од организаторот и основачот на организацијата Ролф Добели.
На оваа конференција премиерката зборуваше и за нејзиниот син.
–Синот ми го смени мојот поглед кон светот. Премногу работам, патувам, а на крајот од денот среќна сум кога бебето конечно ќе заспие, бидејќи ми треба одмор. Родителството менува многу работи…. се обидела да им објасни на љубопитните новинари, оваа инаку популарна и омилена премиерка.  (Д.М) foto:Instagram