Вчеравечер во 22.00 часот во Полициската станица Прилеп од Општата болница Прилеп било пријавено дека кај нив бил донесен Г.Н.(58) од Прилеп. Според пријавеното тој имал повреда здобиена од огнено оружје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.