Паузата заврши ,првенството во Супер-лигата продолжи, Охрид го реши Радовиш со 32-11, Струга запиша победа против Астраион со 30-28 во Струмица.

Охрид едноставно го прегази Радовиш, Андоноски и Блажевски беа најефикасни со по пет гола во побеничкиот тим, вкупно 12 различни ракометари постигнаа голови во домашниот тим.

Во Струмица, екипата на Струга го победи Астраион со 28-30, се истакнаа Николиќ и Рајатовски со по осум гола во победничкиот тим.