Поранешната сопруга на Том Круз, актерката Кети Холмс (41) и нејзиното ново момче, осум години помладиот готвач Емилио Витоло (33), биле фотографирани од папараците додека се возеле во метро и се чини дека навистина живеат „нормално“. а не холивудски.

Имено, убавата актерка се чини се откажала од луксузот додека ужива во новата романса и честопати се гледа како патник во метро, ​​траект, изнајмени велосипеди и други градски возила.
Двајцата биле забележани од случајни минувачи кои забележале фотографија на која Кети и Емилио стојат во метрото и гледаат во неодреден правец.

По тој повод, Кејти носеше црна маица и бели панталони, додека Емилио имаше сини фармерки и црна маица, а и двајцата имаа заштитни маски на лицата. Кети ја врзала косата во пунџа, на раката имаше „обична“ голема торба, а фановите не го сакаат тоа што во последно време често се фотографира со мрсна коса и во малку неуредно издание.

Следниот ден, овие две гулапчиња биле фотографирани во ресторанот на Емилио, каде седеле заедно со неговиот татко и јаделе пица.

Двајцата како да уживаат во шармот на секојдневниот живот, иако Емилио се занимавал со моделирање и често се дружел со познати холивудски личности како што се браќата Џо, Ник и Кевин Џонас, Дени Де Вито итн., а во нивниот ресторан гостите биле и Барак и Мишел Обама, Лени Кравиц, Дензел Вашингтон и многу други.

Инаку, Кејти е „тешка“ 25 милиони долари, додека Емилио има „само“ 1,5 милиони долари на својата банкарска сметка, и се чини дека нивните финансии не се толку важни, судејќи според нивниот начин на живот.