Неофицијално: Над 560 новозаразени со коронавирус- Народот во страв, за Филипче и Заев состојбата е под контрола
Курир неофицијално дознава дека во последните 24 часа се регистрирани нови 561 случај од коронавирус, додека во главниот град се забележани нови 271 случај.