Оскаровската Сандра Булок (55) тајно се омажи, на големо информираат американските медиуми. Според написите, популарната холивудска актерка ги разменила заветите со фотографот и поранешен модел Брајан Рандал, со кого е во љубовна врска веќе шест години, пишува магазинот „ОК“.

Како што открива извор близок на актерката, вљубените гулапчиња се венчале на нејзиниот ранч во Вајоминг, а на
церемонијата имало неколку гости, семејството и најблиските пријатели.