Тамара Горо, сопругата на славниот аргентински фудбалер Езекиел Гарај, е позната по тоа што често се фотографира без облека.

Иако одамна температурите почнаа да одат под нулата, тоа не и претставува проблем на атрактивната Тамара, па затоа реши да излезе на снегот целосно гола.

„Дури ни студот не може да ми одолее“, рече таа.

И Гарај испрати порака:

„Јас сум следниот“.

Гарај својата кариера ја започна во Њуелс, а во својата богата кариера играше за Расинг Сантандер, Реал Мадрид, Бенфика, Зенит и Валенсија.