Во девојчето удрил автомобил „фолксваген голф“ управуван од 30-годишник од село Фалише.

Шестгодишно девојче од Тетово го изгуби животот откако како пешак било удрено од возило околу 18 часот на булеварот „Видео Смилевски-Бато” во Тетово, информира Тетовската полиција. Во девојчето удрил автомобил „фолксваген голф“ управуван од 30-годишник од село Фалише.