Овој колач е идеален за сите љубители на чоколадо, бидејќи можете да го почувствувате неговиот целосен вкус.
Се прави толку лесно и брзо што често ќе ви биде на менито. Со додавање на џем, тоа е комбинација која никого не остава рамнодушен. Ако сакате медено срце, ќе го сакате овој колач уште повеќе.
Состојки:
5 јајца
прстофат сол
кесичка ванилин шеќер
150 гр шеќер
150 мл масло
250 мл јогурт
250 гр брашно
20 гр какао
1 лажичка прашок за пециво
2 лажици џем
120 гр чоколадо за готвење
4 лажици масло

Подготовка:
Додадете малку сол на јајцата. Промешајте со миксер неколку минути, а потоа постепено додајте ги шеќерот и ванилиниот шеќер. Матете 5 минути. Постепено додавајте јогурт и масло, мешајќи постојано. Во сад измешајте ги просејаното брашно, какаото и прашокот за пециво. Откако ќе ја намалите брзината на миксерот, додадете ги брашното и прашокот за пециво. Мешајте додека смесата не стане мазна и без грутки. Премачкајте еден плех (35 × 20 см) со масло и посипете со какао или брашно. Загрејте ја рерната на 200 степени, а потоа печете на 180 степени околу 20-30 минути. Користете чепкалка за заби за да проверите дали колачот е печен. Кога колачот ќе се олади, исечете го на половина. Намачкајте го џемот на едната половина. Преклопете со другата половина од бисквитот. Прелијте со чоколадна глазура. Почекајте околу 15 минути за чоколадото да се зацврсти малку, а потоа исечете го на коцки или плочки.