Селена Гомез наводно е во тајна врска со актерот Крис Еванс, 6 години откако јавно проговори за своите симпатии кон него.

Имено, по врската со Викенд, Селена не беше поврзана со ниту еден маж (освен постојаната врска со Џастин Бибер), сепак, како што стојат работите, се чини дека таа сепак е во врска со еден од најпосакуваните момци во Холивуд , 6 години откако призна дека негува симпатии кон него.

Романтични гласини почнаа да кружат на почетокот на октомври, откако Крис и Селена наводно биле забележани како го напуштаат истиот ресторан во Лос Анџелес.

Иако двојката не била снимена заедно, снимките од папараците откриле дека парот бил на иста локација приближно во исто време, поради што некои обожаватели поверувале дека го напуштиле ресторанот одделно за да не предизвикаат никакви шпекулации. Само неколку дена претходно, двојката беше забележана како го напушта истото студио, што се чини дека само ги зацврсти теориите на обожавателите.

Набргу откако нивните заеднички фотографии од ресторанот беа објавени на Интернет, фановите забележаа дека актерот започнал да ја следи Селена на Инстаграм. Ова можеби не е толку значајно, ако Крис не следеше само 200 луѓе на Инстаграм, па јасно е дека внимателно бира кого ќе следи на оваа платформа.

Да потсетиме, пред Селена и Крис за првпат да започнат гласини за излегувањата, пејачката и актерка признаа дека „се вљубила“ во Капетан Америка во шоуто „Live With Andy Cohen“.

“Заљубена сум во Крис Еванс. Зарем не е симпатичен? Многу е убав”, изјави тогаш Селена.