Видот ни ги дава 90% од информациите кои ги добиваме, за жал, тој е првиот кој е погоден во процесот на стареење.

Имаме решение за вас, кое ќе го подобри вашиот вид за само неколку седмици.

Еве како се приготвува рецептот:

Состојки:
– чаша вода
– 1 гр шафран

Подготовка:
Ставете ја водата во сад на шпорет додека не проврие и додадете го шафранот. Мешавината нека врие една минута, а потоа оставете да се излади и процедете. Додадете малку мед по вкус и испијте ја чашата од овој чај. Повторувајте ја постапката секоја вечер пред да си легнете и видот ќе ви биде значително подобар за само неколку седмици. Освен враќањето на видот, шафранот може да ја исчисти крвта, ги регулира триглицеридите и нивото на холестерол, ја подобрува циркулацијата на крвта, лекува артритис и го подобрува помнењето.